КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
Стаття 53.Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...
Закон України "Про освіту"
Стаття 12.Повна загальна середня освіта
п.4.Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
Закон України "Про загальну середню освіту"
Стаття 18.Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2.Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.
Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу.
Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.
ПОРЯДОК
зарахування, відрахування та переведення учнів
до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти
/ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України16.04.2018 № 367/
Документ визначаємеханізми зарахування дітей до шкіл для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти, а також переведення учнів з одного закладу освіти до іншого або їх відрахування зі шкіл.
Затверджений порядок визначає, що заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти,за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина,має подаватися до 31 травня.
Впродовж 1-15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються, що не виключає права батьків подавати заяви після 15 червня на вільні місця.
Присутність дитини під час подання заяви або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.
Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у перших класах, не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей.
Як виглядає процедура вступу до гімназії
Подати документи для зарахування до школи потрібно до 31 травня 2022 року. Один з батьків має подати такі документи (і пред’явити оригінал):
· заяву визначеного зразка;
· оригінал та копію свідоцтва про народження дитини;
· копію або оригінал медичної довідки №086-1/о;
· копію або оригінал висновку ІРЦ або ПЧПК (за наявності).
· довідка про місце проживання.....
Заборонено вимагати присутність дитини та інші документи, не вказані у переліку.
Повний текст Порядку зарахування, відрахування та переведення у розділі "МОН України інформує"
Вік майбутніх першокласників
Вік майбутніх першокласників регламентовано статтею 20 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-XIV, в якій зазначено, щозарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з шести років.
У пункті 1.4 Постанови Головного державного санітарного лікаря України«Про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до нового 2009/2010 навчального року» від 29 липня 2009 р. № 20 наголошено: «Не допускати прийом до школи дітей, молодше 5 років 8 місяців»
Разом з тим, звертаємо увагуна те, що згідно зі статтею 12 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-ІІ Іправо на перебування у дошкільних навчальних закладах гарантовано дітям віком від двох місяців до шести (семи) років.Отже, якщо дитина досягла шестирічного віку, дошкільні навчальні заклади не можуть відмовити батькам у подальшому отриманні їхньою дитиною дошкільної освіти.
Відповідно до наказу по гімназії "Про зарахування учнів до 1 класу 2024-2025 навчального року " від 31.05.2024р № 04-у до 1 класу зараховано 6 учнів/учениць.
В гімназії наявні вільні місця для зарахування учнів до 1 класу.
Населені пункти території обслуговування школи
с. Вишневе
Вул. Центральна
Вул.Зарічна
Вул. Лугова
Вул. Олімпійська
Вул. Ювілейна
с. Олексіївка
Вул. Набережна
Вул. Квітнева
Вул. Шкільна
Вул. Центральна
Вул. Гагаріна
Вул. Підгірна